گواهی نامه ی دوره

بهروز آیرملوی کیست؟

کار اصلی من  طراحی آموزشی، در زمینه آموزش مهارت های زندگی و یادگیری برای دانش آموزان، معلمان و والدین است بسیار عاشق کارم هستم و به عنوان یک طراح آموزشی عاشق یافتن شیوه های بسیار نوین و خلاقی هستم، که بتوانم انگیزه، شور و هیجان دانستن و عمل به دانسته ها را در دانش آموزان معلمان و والدین بالا ببرم و اشتها، انگیزه و استمرار آنها را، نسبت به انجام مسئولیت خودشان تقویت نمایم.

 در سال ۱۳۹۷  سایت آموزشی کارا فکر راه اندازی کردیم چون اعتقاد دارم کار با فکر به نتیجه می رسد، و خاطراتی که از کارتون زیبای پت و مت و برنامه من کارم و اندیشه برنامه کودک ایرانی، داشتم باعث شد اسم سایتم را کارا فکر بگذارم و در این مجموعه نیت و هدف اصلی ما این است که به به دانش آموزانمان، از مداد گرفتن تا خواندن، درک کردن، لذت بردن از یادگیری، به خصوص آموزش تفکر، فلسفه، تفکرانتقادی، تفکر خلاق، و بالاخره انتخاب مسیر درست زندگی، کمک کنیم. و به همراه این اقدامات موثر، به آموزش مهارتهای حرفه‌ای معلمان و مهارت های فرزندپروری نوین، برای والدین گام هایی را برمی داریم.

در دوران معلمی خودم، از همان اویل استخدام، متوجه یک فضای بسیار مهم و خالی آموزشی و تربیتی شدم و این ژرسش بسیار مهم از خودم بود: که چرا کتابهای درسی و مدارس، آموزش های بسیار مهم اندیشه ورزی، مهارتهای تفکر فلسفی، انتقادی و خلاقیت را به دانش آموزان آن هم در این سن بسیار حساس و تاثیر پذیر،نمی دهند؟!! خیلی راه اشتباهی را طی کردم واقعا می خواستم دنیا تغییر بدهم قبل از این که متوجه این نکته بسیار مهم بشوم که اول باید خودم را تغییر بدهم، چه اشتباهاتی را مرتکب شدم و چه قدر زمان را تلف کردم، مثلا یکی از و با صدها مصیبت امضاگرفتن از معلمان برای تغییر کتابهای درسی و سیستم آموزش بسیار غلط و ناعادلانه ای بود که تلاش می کردم!! یا سفرهای زیاد و انتقادهای شدید، دعواها و خلاصه وقت گذرانی های زیادی کردم البته در این کارهم واقعا تنها بودم و همه معلمان کار خطی و سیستمی خودشان را ادامه می دادند و به کارهایم می خندیدند و به نظر آنها کتاب درسی مشکلی نداشت اما این محتواهای تاریخ گذشته و به درد نخور در ذهن و قلب من نمی گنجید و واقعا وجدانم و روحم آزرده می شد که چرا به جای این که دهها اصول و محتواهای آموزشی به درد بخور مثل: شاد زیستن، هوش مالی، تفکر انتقادی، تفکر فلسفی، تفکر خلاق را به دانش آموزانمان یاد بدهیم یک تعداد مطالب بسیار ضعیف و به دردنخور یاد می دهیم؟!! و بالاخره به خودم آمودم و تغییر را از خودم شروع کردم و از دانش آموزان و اولیای کلاسم شروع کردم و درس های جدیدی نوشتم و طراحی آموزشی خلاقی را البته با مطالعه و تحقیق ئ صرف هزینه و زمان های زیاد، آماده کردم و  واقعا نتایج شگفت انگیز و بسیار مثبتی از دانش آموزان و اولیایم گرفتم و وقتی آثار مثبت این آموزش ها طنین انداز شد، به خودم و کارهایم امیدوار شده و اعتماد به نفسم نسبت به توسعه این آموزش ها بیشتر شد. و سعی کردم به صورت خودکفا و مستقل یک برنامه آموزشی متفاوت اخلاقی برای خودم آماده کنم و واقعاً معجزه ای اتفاق افتاد و از آنجا که از همان دوران کودکی بسیار دوست داشتم کارها را متفاوت و به دور از هرگونه قالب بندی و دیکته شده انجام دهم همین تمرین و سبک،  در دوران حرف های معلمی، من به کمک من آمد و برای آموزش هر مفهوم سعی می کردم از راه‌های متفاوت تاثیرگذار و دانش آموز پسندی استفاده کنم مثلاً برای آموزش مفاهیم اخلاقی سعی می کردم از آزمایش و مشاهده و فیزیک استفاده کنم و خلاصه تجربه هایی که در طول سی سال انجامش دادن و امروز روز به روز قوی تر و قوی تر می شوند در  این سایت آموزشی می خواهم با مخاطبانم به اشتراک بزارم و به دانش آموزان، معلمان و والدین آموزشهای حرفه ای و تکنیک محوری ارائه نمایمکی کمتر کسی سراغ آنها می رود.

بیوگرافی بهروز آیرملوی

خدا را شکر در این مدت کم توانستیم به اهدافاز پیش تعیین شده خودمان برسیم اگر دوباره متولد بشوم باز معلم خواهم شد،  اما نه معلم سیستمی و قالبی،  بلکه  معلمی که  مهارت های زندگی، مهارت های ارتباطی، مهارت های تفکر و اندیشه ورزی،می خواهد به دانش آموزانش یاد بدهد و واقعاً در طول سال ها معلمی خودم، این مسیر را انتخاب کردم و معکوس اندیشیدم و معکوس حرکت کرده‌ام با همه سختی ها و دشواری هایی که داشتم و دارم راهم را ادامه دادم و ادامه خواهم داد چراکه تنها امید من دانش آموزانی هستند که این آموزش های بسیار مهم را دریافت نموده اند و من آثار بسیار مثبت این آموزش‌ها را بعد از چندین سال، در شخصیت، رفتار، نگرش، انتخاب روش زندگی آنها مشاهده می کنم،  و بازخوردهای بسیار مثبتی و شگفت انگیزی گرفته ام و به  راهی که انتخاب کرده ام مطمئن هستم. و تنها راه رسیدن به موفقیت را ((یادگیری و آموزش)) می دانم. و شعار و اقدام ما این جمله است: ((آموزش و یادگیری کلید تمام موفقیت هاست.))

 • ((آموزش و یادگیری کلید تمام موفقیتهاست.)) با تمام وجود  به این اصل  معتقد است و این را به عنوان چهارچوب اصلی نظام فکری و کاری خودش قرار داده و در تمام برنامه ها ی خودش آن را ترویج می دهد و به این اصل معتقد است که دنیا با آموزش به کمال و آرامش وخوشبختی می رسد به خصوص در راه آموزش وپرورش کودکان ودانش آموزان بسیار تلاش کرده و معلمی است که با عمل و رفتارش حرفها وعقایدش را مطرح می کند نه در قالب شعار ونظر وتئوری، واین را بارها ثابت کرده است و فقط ادعا نیست .
 • او عاشق معلمی و عاشق فرزندان ایران زمین است و کارها وطرح هایی که او انجام داده بی نظیر و گاه اولین بارنه تنها در ایران  بلکه در خاورمیانه است . واین کارهای خلاق و جذاب از او به عنوان یک چهره ی متفاوت و خلاق در آموزش و یادگیری و تربیت دانش آموزان یاد می کنند.
 • نامش آیرملوی ، بهروز آیرملوی متولد 1348 است .دو دختر ویک پسر دارد وهمسرش نیز معلم است و وموفقیت خودش را مرهون تشویق ها و فداکاری های همسرش می داند که هموتره در همه حال در کنار او بوده است.
 • آیرملوی در کار خودش بسیار موفق است او فوق لیسانس برنامه ریزی درسی را دارد و فارغ التحصیل دانشگاه تبریز می باشد پایان نامه ی ایشان در با ره رابطه ی تفکر انتقادی و باورهای معرفت شناختی در دانش آموزان بوده و به دلیل علاقه ای که به تفکر انتقادی و تفکر خلاق دارد مطالعات خودش را در این زمینه گسترش داده است . و این پایان نامه به دلیل بکر بودن موضوع بسیار مورد توجه علاقمندان قرار گرفت.
 • به نظر ایشان امروزه مدرک تحصیلی زیاد مهم نیست، وانسانها را باید از نظر داشته ها ونداشته ها و مهارتها یی که دارند وزن کرد نه از نظر مدارک تحصیلی . مهم این است که در حال و آینده چه چیزی به درد من می خورد؟ و نیازها وکمبودهای من چیست؟ علائق وانگیزه های من چیست؟ توانایی ها واستعدادهای من چیست؟ بنابر این آن چه امروزه مهم است آموزش ویادگیری مواردی است که هر کس به نوعی برای حل آن و یا برای موفقیت،خوشبختی وپیشرفت در زندگی حرفه ای و عادی به آن نیاز دارد و به دنبال آن یادگیری ها برود و بعد از آموزش آنها ر در فرایند زندگی به کار ببندد، مهم به کار بستن اندوخته ها و لذت بردن از فرایند زندگی است .به نظر ایشان آن چه امروزه مهم است پرهیز از شعار گرایی و قدم گذاشتن هرکس در میدان عمل و در واقع ((هنراقدام کردن)) است و فرا نگر بودن وفراتر از وظیفه کار کردن و عاشقانه رفتن مسیر زندگی حرفه ای است و فقط رفع مسئولیت ساعتی نیست و اگر امروزه در کشور می خواهیم رو به جلو حرکت کنیم و از مشکلات رفتاری و روانی جامعه و مشکلات محیط زیستی، فرهنگی، زندگی خانوادگی، فرزند پروری، مدارس و آموزش وپرورش رهایی پیدا کنیم باید و باید در آگاهی بخشی و آموزش دانش آموزان و مردم بکوشیم، و آموزش تنها راه برون رفت از تمامی مشکلات است.
 • برخی از عناوین فعالیت های بهروز آیرملوی بدین شرح است :
 • مدیر اولین سایت تخصصی در زمینه ی یادگیری، تدریس، اختلالات و مشکلات یادگیری ودرمان ها، انگیزه، مشاور و مجری طرح های تحول آفرین وخلاق در مدارس ، برنامه ریزی درسی آشکار وپنهان ومغفول،فرزندپروری، مهارتهای زندگی، آموزش فلسفه و…
 • نویسنده ی کتاب های 1. طرح های تکان دهنده در یادگیری 2. نسخه های شفابخش در خواندن ونوشتن 3. کلیدهای موفقیت در آزمون اعزام به خارج معلمان
 • نویسنده ی بیش از 150 مقاله در زمینه های یادگیری ،روش های تدریس، خانواده ،خلاقیت، مدیریت کلاس، فلسفه وتفکر انتقادی، مهارت های زندگی، مشکلات، اختلالات یادگیری دروس مختلف ودرمان آنها و در زمینه های مختلف آموزش وپرورش
 • کارشناسی ارشد علوم تربیتی و برنامه ریزی درسی
 • 29 سال سابقه ی تدریس در مقاطع مختلف ابتدایی
 • قبولی مدارس خارج از کشور و تدریس درآنکارا به مدت 2 سال
 • مدرس دوره های مختلف ضمن خدمت معلمان در زمینه های یادگیری ، روش های نوین تدریس ، کتابهای جدید التالیف
 • برگزار کننده ی دهها کارگاه و همایش در زمینه های مختلف آموزش وپرورش برای معلمان ، مدیران واولیا ودانش آموزان
 • مجری و طراح پنج طرح برتر و بدیع ( اولین بار در آموزش وپرورش ایران و منطقه ی خاورمیانه )و طرح های دیگر
 • طرح جشنواره ی مهارت های زندگی ودست ورزی  2. طرح نمایشگاه فلسفه وتفکر انتقادی 3. طرح توانمندی های دانش آموزان از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی 4. طرح دانش آموز پژوهنده 5.  طرح جشنواره ی درس آزاد
 • مدرس دانشگاههای پیام نور ودانشگاه آزاد
 • دارانده ی بیش از 60 عنوان برتر جشنواره ها وهمایش های مختلف علمی و آموزشی در ایران و خارج از کشور
 • مولف اولین پژوهش تفکر انتقادی ومعرفت شناختی وکاربرد آن در مدارس ایران
 • بازدید از 38  مدرسه و دانشگاه های خارج از کشور (ترکیه وآذربایجان ) و کسب تجارب موفق آنها
 • مجری وطراح اولین طرح جامع در مدارس خارج از کشور
 • عضو انجمن برنامه ریزی درسی ایران
 • محقق وتحلیلگر کتاب های درسی کشورهای همجوار ایران (ترکیه ، آذربایجان و افغانستان ) ومقایسه ی تطبیقی با کتاب های درسی ایران در طول پنج سال
 • تلفن تماس: 09120178771
 • ایمیل : behroozayremlou@gmail.com
 • متولد : 1348/5/6
 • ساکن :  شهرک ولی عصر خیابان استادان خیابان دانش بن بست