اصلاح بدخطی دانش آموزان و 10 روش ساده و عملی

تعداد امتیاز: 0

اصلاح بدخطی دانش آموزان و 10 روش ساده و عملی

اگرچه بدخطی دانش آموزان و نامفهوم بودن کلماتی که آن ها می نویسند دردسر بزرگی برای خانواده هاست، با این حال اصلاح این وضعیت چندان کار سختی نیست.

اگرچه بدخطی دانش آموزان و نامفهوم بودن کلماتی که آن ها می نویسند دردسر بزرگی برای خانواده هاست، با این حال اصلاح این وضعیت چندان کار سختی نیست. اگر دانش آموز به دلایل مختلف دچار بدخطی است، روش های زیر به وضیعت او در شرایط نامناسب کمک می کند.

  1. اگر کودک علاقه ای به نوشتن ندارد یا با بی دقتی مطالب را می نویسد در مرحله اول تعلیم 2 2.خط، بهتر است که نمونه های حروف و کلمات از تخته یا چیزهای دیگر ساخته شوند به طوری که نوآموزان بتوانند آن ها را لمس کنند. زیرا این عمل اشکال آن ها را در مغز کودکان تثبیت می کند و نوشتن را برایشان آسان می سازد. همچنین سبب می شود که کودکان با شوق و رغبت به یادگیری حروف و کلمات بپردازند.

 

  1. اگر کودک تان کم رنگ روی کاغذ می نویسد پر رنگ نوشتن از روی متنی که به صورت کم رنگ نوشته شده به بهتر شدن خط کمک می کند. استفاده از کاغذهای پوستی و تمرین از روی کلمه ها یا حروف نوشته شده نیز برای این منظور بهتر است.
  2. اگر بچه ها فشار زیادی به کاغذ می آورند می توانیم از کاربن استفاده کنیم و از بچه ها بخواهیم طوری روی کاربن بنویسند که اثر زیادی از نوشته های آن ها روی ورقه زیرین نیفتد.
  3. اگر بچه ها سرشان را زیاد به دفتر نزدیک می کنند، با مراجعه به پزشک از ضعیف نبودن چشم آن ها مطمئن شوید.
  4. دقت کنید بچه ها کاغذ را بیش از حد کج نگذارند تا از کج نویسی آن ها جلوگیری شود.
  5. اگر کودکی کلمات را بیش از حد بزرگ یا کوچک می نویسد می توانید اندازه متوسطی برای کلمات در نظر بگیرید و با گذاشتن خط فاصله بین کلمات از کودک بخواهید فاصله تعیین شده را پر کند.
  6. نامرتب نوشتن تکالیف ممکن است به علت محدودیت حرکتی در دست باشد، یا این که مداد را بیش از حد محکم در دست می گیرد یا وضعیت درستی در هنگام نوشتن ندارد. با برطرف کردن هر یک از این علل دانش آموز می تواند خط بهتری داشته باشد.
  7. سرمشق هایی را انتخاب کنید که اعتماد به نفس دانش آموزان را تقویت می کند. برای این منظور از عبارت های آسان شروع کنیم.
  8. دانش آموزان را تشویق کنیم تا باورهای مثبتی درباره توانایی های خود داشته باشند و میان تلاش و ارزش های فردی دانش آموزان ارتباط محکمی برقرار کنیم به ویژه آنان را تشویق کنیم تا به تلاش خود اهمیت بدهند. هدف می تواند این باشد که دانش آموزان خوشنویسی را مهارتی مهم به شمار آورند.
  9. همکاری والدین و آموزگاران در این آموزش بسیار مهم است. والدین بهتر است با در اختیار قرار دادن ابزار مناسب برای نوشتن و بازدید از نمایشگاه های خط و نقاشی خط، دانش آموز و آموزگار را برای آموزش و فراگیری بهتر این مهارت یاری کنند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

شرکت خدمات آموزشی کارا فکر به شماره ی ثبتی 3470 و با شناسه ی ملی 14006084614

با مجوز رسمی از آموزش وپرورش